Benátská maska Colombina Monica rosso bianco con bastone

Kód: MW-101270
Neohodnoceno
1 312 Kč 1 084,30 Kč bez DPH
Na cestě (7-14 dní)
Můžeme doručit do:
17.8.2021

Benátská maska Colombina Monica rosso bianco con bastone je krásná škraboška, která je doplněna o držadlo v krásných bílo-červených barvách. Tento typ masek byl v Itálii velice oblíbený a umožňoval jemné laškování s cizinci. Jedná se o ruční výrobu podle tradičních postupů předávaného z generace na generaci již z dob renesanční Itálie.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Benátská maska Colombina Monica rosso bianco con bastone

Benátské masky jsou již staletí známé masky pocházející z Italských Benátek. Tyto masky se typicky  nosily během Carnevale (Benátský karneval), ale také při mnoha příležitostech, kde nositel skrýval svou identitu a příslušnost ke společenské třídě. Nošení masky umožňovalo jednat svobodně a uvolněně když se nositel bavil ve společnostech, které se vymykaly jeho sociálnímu a společenskému postavení. Často se masky staly i součástí milostného namlouvání mladých milenců a zamilovaných jedinců.

Benátská maska Colombina Monica rosso bianco con bastone

Typickým znakem Benátské masky je její zdobení jasnými a lesklými barvami jako je například zlatá barva. Celek působil barokním stylem a často design vycházel z Commedia dell’arte (komedie profesionálních herců) tedy improvizovaného divadla barokní Itálie. Díky svému provedení je maska také krásným sběratelským kusem vhodným i pro dekorační účely.

Specifikace:

  • Šířka: 17 cm
  • Výška: 11 cm
  • Součástí masky je cca 30 cm dlouhá, pěkně tvarovaná dřevěná tyč pro uchopení.
  • Materiál: Papírmašé + ozdobné prvky
  • rukodělný tradiční výrobek Italských mistrů
  • vhodné pro karnevalové účely

Doplňkové parametry

Kategorie: Benátské masky s držadlem
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.3 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: